Hirose Electric Co Ltd DF9A-17S-1V(22)
DF9A-17S-1V(22) picture photo
Mfg. Part Number
DF9A-17S-1V(22)
Brief Description
CONN RECEPT 17POS 1MM SMD TIN
Datasheet Download
DF9A-17S-1V(22).pdf
Availability of DF9A-17S-1V(22)
QUANTITY
DF9A-17S-1V(22) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF9A-17S-1V(22)
Internal Part NumberEIS-DF9A-17S-1V(22)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBoard to Board and Board to FPC Connectors
Standard Package1,000
SeriesDF9
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Outer Shroud Contacts
Number of Positions17
Pitch0.039" (1.00mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights4.3mm
Height Above Board0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF9A-17S-1V(22)
Related LinksDF9A-17, DF9A-17S-1V(22) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF9A-17S-1V(22) Details Description
Related parts for DF9A-17S-1V(22)
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf