Hirose Electric Co Ltd DF9A-25S-1V(69)
DF9A-25S-1V(69) picture photo
Mfg. Part Number
DF9A-25S-1V(69)
Brief Description
CONN RECEPT 25POS 1MM SMD GOLD
Datasheet Download
DF9A-25S-1V(69).pdf
Availability of DF9A-25S-1V(69)
QUANTITY
DF9A-25S-1V(69) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF9A-25S-1V(69)
Internal Part NumberEIS-DF9A-25S-1V(69)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesDF9
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Outer Shroud Contacts
Number of Positions25
Pitch0.039" (1.00mm)
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Mated Stacking Heights4.3mm
Height Above Board0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF9A-25S-1V(69)
Related LinksDF9A-25, DF9A-25S-1V(69) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF9A-25S-1V(69) Details Description
Related parts for DF9A-25S-1V(69)
IC MONITOR RESET 2.55V SOT23 datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 60V FLATPACK datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 5% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
IC CLK FANOUT/BUFF ZD 28TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf