Murata Electronics North America DFC3R947P025ETD
DFC3R947P025ETD picture photo
Mfg. Part Number
DFC3R947P025ETD
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DFC3R947P025ETD.pdf
Availability of DFC3R947P025ETD
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DFC3R947P025ETD Order Process
Ship out your order
Specifications of DFC3R947P025ETD
Internal Part NumberEIS-DFC3R947P025ETD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DFC3R947P025ETD today.
SeriesDFC3R947P
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DFC3R947P025ETD
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDFC3R94, DFC3R947P025ETD Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DFC3R947P025ETD Details Description
Related parts for DFC3R947P025ETD
CONN HEADR BRKWY 22POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:3/1:6 2GHZ 32VFQFPN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 25K OHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf