Murata Electronics North America DFC3R947P025ETD
DFC3R947P025ETD picture photo
Mfg. Part Number
DFC3R947P025ETD
Datasheet Download
DFC3R947P025ETD.pdf
Availability of DFC3R947P025ETD
QUANTITY
DFC3R947P025ETD Order Process
Ship out your order
Specifications of DFC3R947P025ETD
Internal Part NumberEIS-DFC3R947P025ETD
Delivery TimeIn stock, ship DFC3R947P025ETD today.
SeriesDFC3R947P
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DFC3R947P025ETD
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDFC3R94, DFC3R947P025ETD Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DFC3R947P025ETD Details Description
Related parts for DFC3R947P025ETD
FERRIT TUBE BOX CLAMPON .250"WHT datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
INLET IEC-320 C16 SCREW4.8MM TRM datasheet.pdf
CONN HEADER XH TOP 8POS 2.5MM datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 4.1PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.37A 100 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
NYL. SNAP PLUG REC. PERMA-SEAL datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf