Diodes Incorporated DFLT22A-7
DFLT22A-7 picture photo
Mfg. Part Number
DFLT22A-7
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 22VWM POWERDI123
Datasheet Download
DFLT22A-7.pdf
Availability of DFLT22A-7
QUANTITY
DFLT22A-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFLT22A-7
Internal Part NumberEIS-DFLT22A-7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, POWERDI®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.34A
Power - Peak Pulse225W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CasePOWERDI®123
Supplier Device PackagePowerDI™ 123
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DFLT22A-7
Related LinksDFLT, DFLT22A-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DFLT22A-7 Details Description
Related parts for DFLT22A-7
IC ADC 14BIT 600KSPS 32-QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 16V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
IMCV-FIBERLINX-II, TX/SSFX-MM131 datasheet.pdf
CREE XP-E ORANGE datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 160VDC AXIAL datasheet.pdf