Vishay Thin Film DFNA1002FT1
DFNA1002FT1 picture photo
Mfg. Part Number
DFNA1002FT1
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8VDFN
Datasheet Download
DFNA1002FT1.pdf
Availability of DFNA1002FT1
QUANTITY
DFNA1002FT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFNA1002FT1
Internal Part NumberEIS-DFNA1002FT1
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DFNA1002FT1
Related LinksDFNA1, DFNA1002FT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
DFNA1002FT1 Details Description
Related parts for DFNA1002FT1
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC ISOMODEM SYSTEM-SIDE 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK .315"X4' datasheet.pdf
SERVO MOTOR 400W SGMPS datasheet.pdf