Vishay Thin Film DFNA2001FT1
DFNA2001FT1 picture photo
Mfg. Part Number
DFNA2001FT1
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 8VDFN
Datasheet Download
DFNA2001FT1.pdf
Availability of DFNA2001FT1
QUANTITY
DFNA2001FT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFNA2001FT1
Internal Part NumberEIS-DFNA2001FT1
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DFNA2001FT1
Related LinksDFNA2, DFNA2001FT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
DFNA2001FT1 Details Description
Related parts for DFNA2001FT1
FLEX CABLE - AFJ10A/AE10/AFJ10A datasheet.pdf
CABLE MMCX RA-SMA JACK RG178 24" datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0508 datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.976 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
9POS M R/A .370 FILT 830PF datasheet.pdf