Vishay Thin Film DFNA4991DT1
DFNA4991DT1 picture photo
Mfg. Part Number
DFNA4991DT1
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.99K OHM 8VDFN
Datasheet Download
DFNA4991DT1.pdf
Availability of DFNA4991DT1
QUANTITY
DFNA4991DT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFNA4991DT1
Internal Part NumberEIS-DFNA4991DT1
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DFNA4991DT1
Related LinksDFNA4, DFNA4991DT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
DFNA4991DT1 Details Description
Related parts for DFNA4991DT1
RES SMD 324K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET 34POS R/A .050" GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 10.16MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 11.4K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS VERT SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CTV 26C 26#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
High Accuracy anyCAP⑩ Adjustable 200 mA Low Dropout Linear Regulator IC datasheet.pdf