Schurter DFSG-33-0001
DFSG-33-0001 picture photo
Mfg. Part Number
DFSG-33-0001
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED INDUCTOR 5A 70 MOHM TH
Datasheet Download
DFSG-33-0001.pdf
Availability of DFSG-33-0001
QUANTITY
DFSG-33-0001 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFSG-33-0001
Internal Part NumberEIS-DFSG-33-0001
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS, EMC Products
PCN PackagingMultiple Devices 20/Nov/2015
Standard Package30
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesDFSG
PackagingBulk
Type-
Material - Core-
Inductance-
Tolerance-
Current Rating5A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Frequency - Test-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.299" L x 1.299" W (33.00mm x 33.00mm)
Height - Seated (Max)1.004" (25.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DFSG-33-0001
Related LinksDFSG-3, DFSG-33-0001 Datasheet, Schurter Distributor
DFSG-33-0001 Details Description
Related parts for DFSG-33-0001
SENSOR 300PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
LED MIDGET FLANGE BASE 6V GREEN datasheet.pdf
SENSOR SS HALL EFFECT RATIOMETRC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 274 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
KIT REF MOD/VERSATILE TPS61202 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
ARS HIGH FREQUENCY RELAY datasheet.pdf
IC OR CTRLR BRIDGE RECT 8DFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf