Murata Electronics North America DHR4E4C681K2BB
DHR4E4C681K2BB picture photo
Mfg. Part Number
DHR4E4C681K2BB
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 15KV ZM RADIAL
Datasheet Download
DHR4E4C681K2BB.pdf
Availability of DHR4E4C681K2BB
QUANTITY
DHR4E4C681K2BB Order Process
Ship out your order
Specifications of DHR4E4C681K2BB
Internal Part NumberEIS-DHR4E4C681K2BB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDHR
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15000V (15kV)
Temperature CoefficientZM
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.374" (9.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DHR4E4C681K2BB
Related LinksDHR4E4C, DHR4E4C681K2BB Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DHR4E4C681K2BB Details Description
Related parts for DHR4E4C681K2BB
IC OSC SINGLE TIMER 8-DIP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 175VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 32POS datasheet.pdf
CONN HPC PATCHBAY 12POS .250 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 37, 37 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP MICA 250PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 290MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
10+10 MALE HORIZ CONN 4.5MM TAIL datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 10ppm 12pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf