Cornell Dubilier Electronics MC12EF300F-F
MC12EF300F-F picture photo
Mfg. Part Number
MC12EF300F-F
Brief Description
CAP MICA 30PF 1% 1KV 1210
Datasheet Download
MC12EF300F-F.pdf
Availability of MC12EF300F-F
QUANTITY
MC12EF300F-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12EF300F-F
Internal Part NumberEIS-MC12EF300F-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance30pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12EF300F-F
Related LinksMC12EF, MC12EF300F-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12EF300F-F Details Description
Related parts for MC12EF300F-F
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 19A 5.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC374SC70E datasheet.pdf
RJ45 VERTICAL LED SHIELDED datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 1/2" datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf