TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E17-26PB
DJT10E17-26PB picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E17-26PB
Brief Description
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
DJT10E17-26PB.pdf
Availability of DJT10E17-26PB
QUANTITY
DJT10E17-26PB Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E17-26PB
Internal Part NumberEIS-DJT10E17-26PB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions26
Shell Size - Insert17-26
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E17-26PB
Related LinksDJT10E, DJT10E17-26PB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E17-26PB Details Description
Related parts for DJT10E17-26PB
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 12POS SIDE ENTRY 5MM datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 165CABGA datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 305MA 2.1 OHM TH datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
25 MTE VERTICAL SMT HDR 15 AU datasheet.pdf
10UF 100V 8X10 datasheet.pdf