TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E21-35HA-LC
DJT10E21-35HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E21-35HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN
Datasheet Download
DJT10E21-35HA-LC.pdf
Availability of DJT10E21-35HA-LC
QUANTITY
DJT10E21-35HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E21-35HA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10E21-35HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions79
Shell Size - Insert21-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E21-35HA-LC
Related LinksDJT10E21, DJT10E21-35HA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E21-35HA-LC Details Description
Related parts for DJT10E21-35HA-LC
RES 2.2K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH SPST 8MSOP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 40mA Backlight TSOT-23-5 datasheet.pdf
THERM NTC 50K OHM 5% 26 AWG RAD datasheet.pdf
OSC XO 161.132812MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf