TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F15-5PN-LC
DJT10F15-5PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F15-5PN-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN
Datasheet Download
DJT10F15-5PN-LC.pdf
Availability of DJT10F15-5PN-LC
QUANTITY
DJT10F15-5PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F15-5PN-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10F15-5PN-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions5
Shell Size - Insert15-5
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F15-5PN-LC
Related LinksDJT10F1, DJT10F15-5PN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F15-5PN-LC Details Description
Related parts for DJT10F15-5PN-LC
IC LATCH ADDRESSABLE 8BIT 16-DIP datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE GAUGE DUAL 8-SOP datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
STRIP CON datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 4KW 230V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 63V RADIAL datasheet.pdf
TRI N RECP M FLG BODY 0-12 datasheet.pdf
LENS ASSY 46.8MM DIA RND WHITE datasheet.pdf