TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F17-26HN-LC
DJT10F17-26HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F17-26HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN
Datasheet Download
DJT10F17-26HN-LC.pdf
Availability of DJT10F17-26HN-LC
QUANTITY
DJT10F17-26HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F17-26HN-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10F17-26HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert17-26
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F17-26HN-LC
Related LinksDJT10F17, DJT10F17-26HN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F17-26HN-LC Details Description
Related parts for DJT10F17-26HN-LC
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
KIT Z8 ENCORE SMART CABLE ACCESS datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 52POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 1.65KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 174 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf