TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F19-11PN-LC
DJT10F19-11PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F19-11PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
DJT10F19-11PN-LC.pdf
Availability of DJT10F19-11PN-LC
QUANTITY
DJT10F19-11PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F19-11PN-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10F19-11PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F19-11PN-LC
Related LinksDJT10F19, DJT10F19-11PN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F19-11PN-LC Details Description
Related parts for DJT10F19-11PN-LC
IC SUPERVISOR OD 2.63V SOT143 datasheet.pdf
IC INVERTER QUAD 4-INPUT 48SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 29MM datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
IC RIO SWITCH 345BGA datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 105A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf