TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F21-35PN-LC
DJT10F21-35PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F21-35PN-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN
Datasheet Download
DJT10F21-35PN-LC.pdf
Availability of DJT10F21-35PN-LC
QUANTITY
DJT10F21-35PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F21-35PN-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10F21-35PN-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions79
Shell Size - Insert21-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F21-35PN-LC
Related LinksDJT10F21, DJT10F21-35PN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F21-35PN-LC Details Description
Related parts for DJT10F21-35PN-LC
POT 50K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
CONN FFC TOP 28POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 110V datasheet.pdf
INDICATOR 24V 16MM FLUSH WHITE datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 35W TO263 DPAK datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 19.3MM datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 20 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf