TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14E19-32SA-LC
DJT14E19-32SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14E19-32SA-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT
Datasheet Download
DJT14E19-32SA-LC.pdf
Availability of DJT14E19-32SA-LC
QUANTITY
DJT14E19-32SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14E19-32SA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14E19-32SA-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14E19-32SA-LC
Related LinksDJT14E19, DJT14E19-32SA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14E19-32SA-LC Details Description
Related parts for DJT14E19-32SA-LC
SENSOR CURRENT HALL 40A AC/DC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 25MH 6A DUAL datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W HYBRITRON LINEAR datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR 28HSOP datasheet.pdf
RES 6.73K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SL SMD VERT SHRD HDR GOLD 14POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 8 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf