TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14E25-35HA
DJT14E25-35HA picture photo
Mfg. Part Number
DJT14E25-35HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
DJT14E25-35HA.pdf
Availability of DJT14E25-35HA
QUANTITY
DJT14E25-35HA Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14E25-35HA
Internal Part NumberEIS-DJT14E25-35HA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions128
Shell Size - Insert25-35
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
TerminationCrimp
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14E25-35HA
Related LinksDJT14E, DJT14E25-35HA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14E25-35HA Details Description
Related parts for DJT14E25-35HA
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS TIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V datasheet.pdf
CAP CER 2.9PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT ISO 1.5KV 12V 50A datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS VERT .4MM SL SMD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf