TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14F25-19PB-LC
DJT14F25-19PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14F25-19PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN
Datasheet Download
DJT14F25-19PB-LC.pdf
Availability of DJT14F25-19PB-LC
QUANTITY
DJT14F25-19PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14F25-19PB-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14F25-19PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert25-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14F25-19PB-LC
Related LinksDJT14F25, DJT14F25-19PB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14F25-19PB-LC Details Description
Related parts for DJT14F25-19PB-LC
TRANS 2NPN 40V 0.6A SOT563 datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK 17POS 45DEG ENTRY 5MM datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
VARISTOR 14VDC .15PF ESD 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 500MA 330 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC 8051 MCU 8K FLASH 48-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf