TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14F25-29PA-LC
DJT14F25-29PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14F25-29PA-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN
Datasheet Download
DJT14F25-29PA-LC.pdf
Availability of DJT14F25-29PA-LC
QUANTITY
DJT14F25-29PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14F25-29PA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14F25-29PA-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions29
Shell Size - Insert25-29
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14F25-29PA-LC
Related LinksDJT14F25, DJT14F25-29PA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14F25-29PA-LC Details Description
Related parts for DJT14F25-29PA-LC
XFRMR LAMINATED 150VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN RING 16-22 AWG #4 PIDG datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SO datasheet.pdf
TRANS RF NPN 15V 50MA TO-92 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 24V 320W datasheet.pdf