TE Connectivity Deutsch Connectors DJT16E23-21HB-LC
DJT16E23-21HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT16E23-21HB-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN
Datasheet Download
DJT16E23-21HB-LC.pdf
Availability of DJT16E23-21HB-LC
QUANTITY
DJT16E23-21HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT16E23-21HB-LC
Internal Part NumberEIS-DJT16E23-21HB-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT16E23-21HB-LC
Related LinksDJT16E23, DJT16E23-21HB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT16E23-21HB-LC Details Description
Related parts for DJT16E23-21HB-LC
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 2.7A 6-TSOP datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SOIC datasheet.pdf
IC COMPARATOR SGL LP 4UCSP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 33K 2% RADIAL datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
ANT WIRELESS UHF 360-380MHZ 44" datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
40P + PE FEMALE INSERT 10A 250V/ datasheet.pdf