TE Connectivity Deutsch Connectors DJT16F13-35JC-LC
DJT16F13-35JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT16F13-35JC-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT
Datasheet Download
DJT16F13-35JC-LC.pdf
Availability of DJT16F13-35JC-LC
QUANTITY
DJT16F13-35JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT16F13-35JC-LC
Internal Part NumberEIS-DJT16F13-35JC-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions22
Shell Size - Insert13-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT16F13-35JC-LC
Related LinksDJT16F13, DJT16F13-35JC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT16F13-35JC-LC Details Description
Related parts for DJT16F13-35JC-LC
CAP CER 10UF 6.3V Y5V 0805 datasheet.pdf
IDC CABLE - MDN50K/MC50F/X datasheet.pdf
Connector Receptacle 45 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 1.78 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 20DIP datasheet.pdf
IC DAC AUDIO 32BIT 192KHZ 28SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH SHORT LEVER SPDT 16A QC datasheet.pdf
Connector Socket 86 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf