TE Connectivity Deutsch Connectors DJT16F21-41HA-LC
DJT16F21-41HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT16F21-41HA-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
DJT16F21-41HA-LC.pdf
Availability of DJT16F21-41HA-LC
QUANTITY
DJT16F21-41HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT16F21-41HA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT16F21-41HA-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert21-41
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT16F21-41HA-LC
Related LinksDJT16F21, DJT16F21-41HA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT16F21-41HA-LC Details Description
Related parts for DJT16F21-41HA-LC
CABLE HDMI 28AWG 2METER YELLOW datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER LVPECL 48LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 75W 14VIN 5.5V datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
MOD WI-I.MX51 256MB FLASH 25PK datasheet.pdf
RES 1.43M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.25A 4X2SON datasheet.pdf
LED HB XLAMP CXA2540 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 22 OHM 16SOIC datasheet.pdf