TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R22-32P8-6117-LC
DL60R22-32P8-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R22-32P8-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN
Datasheet Download
DL60R22-32P8-6117-LC.pdf
Availability of DL60R22-32P8-6117-LC
QUANTITY
DL60R22-32P8-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R22-32P8-6117-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R22-32P8-6117-LC
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation8
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R22-32P8-6117-LC
DL60R22-32P8-6117-LC Details Description
Related parts for DL60R22-32P8-6117-LC
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP 560MF -20% +80% 3.6V T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
15W 2X 24V DC INPUT 16.8-75V datasheet.pdf