TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R14-12P6-6106-LC
DL64R14-12P6-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL64R14-12P6-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN
Datasheet Download
DL64R14-12P6-6106-LC.pdf
Availability of DL64R14-12P6-6106-LC
QUANTITY
DL64R14-12P6-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R14-12P6-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL64R14-12P6-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions12
Shell Size - Insert14-12
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (3), 20 (9)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation6
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R14-12P6-6106-LC
DL64R14-12P6-6106-LC Details Description
Related parts for DL64R14-12P6-6106-LC
IC 25BIT CONFIG REG BUFF 96-BGA datasheet.pdf
RES SMD 1.96KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220K OHM 1206 datasheet.pdf
BTSEAL BLK 1/4-40 MSPM/P3/A3/TP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
RES 12.0 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
KEYPAD 12 BTN 3X4 SEALED datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 650V 20A TO220-2 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 300MW SOT23 datasheet.pdf
MODEL 608 TAP SWITCH 100A 300V datasheet.pdf
400 MHz to 2700 MHz RF Driver Amplifier IC datasheet.pdf