TE Connectivity Deutsch Connectors DL68G22-32S7-6106-LC
DL68G22-32S7-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL68G22-32S7-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT
Datasheet Download
DL68G22-32S7-6106-LC.pdf
Availability of DL68G22-32S7-6106-LC
QUANTITY
DL68G22-32S7-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL68G22-32S7-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL68G22-32S7-6106-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (6), 20 (26)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation7
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL68G22-32S7-6106-LC
DL68G22-32S7-6106-LC Details Description
Related parts for DL68G22-32S7-6106-LC
IC REG CTRLR SGL 5V SOT223 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO3PF datasheet.pdf
FILTER SAW 864MHZ REMOTE SMD datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 19.43MM datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 320MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 244.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf