Diodes Incorporated DMC2450UV-13
DMC2450UV-13 picture photo
Mfg. Part Number
DMC2450UV-13
Brief Description
MOSFET N/P-CH 20V SOT563
Datasheet Download
DMC2450UV-13.pdf
Availability of DMC2450UV-13
QUANTITY
DMC2450UV-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of DMC2450UV-13
Internal Part NumberEIS-DMC2450UV-13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Series-
Packaging*
FET TypeN and P-Channel
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C1.03A, 700mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs480 mOhm @ 200mA, 5V
Vgs(th) (Max) @ Id900mV @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs0.5nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds37.1pF @ 10V
Power - Max450mW
Mounting Type*
Package / Case*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DMC2450UV-13
Related LinksDMC245, DMC2450UV-13 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DMC2450UV-13 Details Description
Related parts for DMC2450UV-13
TRIMMER 20K OHM 0.2W TH datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X36 128QFP datasheet.pdf
10POS MAGAZINE FOR LSA-PLUS datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 10% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
ROTARY SWITCH 1 POLE 10POS ADJ datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf