Diodes Incorporated DMN2004TK-7
DMN2004TK-7 picture photo
Mfg. Part Number
DMN2004TK-7
Brief Description
MOSFET N-CH 20V 0.54A SOT-523
Datasheet Download
DMN2004TK-7.pdf
Availability of DMN2004TK-7
QUANTITY
DMN2004TK-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of DMN2004TK-7
Internal Part NumberEIS-DMN2004TK-7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package3,000
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C540mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs550 mOhm @ 540mA, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id1V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds150pF @ 16V
Power - Max150mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-523
Supplier Device PackageSOT-523
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DMN2004TK-7
Related LinksDMN20, DMN2004TK-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DMN2004TK-7 Details Description
Related parts for DMN2004TK-7
CABINET STEEL GRAY 12"L X 7"W datasheet.pdf
CARD MARKER VOLTAGE ADHESIVE datasheet.pdf
PANEL FLCOS MICRO DISPLAY VGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 8POS datasheet.pdf
SCREW,HEX HEAD,ECMSC datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf