Diodes Incorporated DMP2200UDW-13
DMP2200UDW-13 picture photo
Mfg. Part Number
DMP2200UDW-13
Manufacturer
Product Category
FETs - Arrays
Brief Description
MOSFET 2P-CH 20V 0.9A SOT363
Datasheet Download
DMP2200UDW-13.pdf
Availability of DMP2200UDW-13
QUANTITY
DMP2200UDW-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of DMP2200UDW-13
Internal Part NumberEIS-DMP2200UDW-13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET Type2 P-Channel (Dual)
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C900mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs260 mOhm @ 880mA, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id1.2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs2.1nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds184pF @ 10V
Power - Max450mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackageSOT-363
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DMP2200UDW-13
Related LinksDMP220, DMP2200UDW-13 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DMP2200UDW-13 Details Description
Related parts for DMP2200UDW-13
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.35A 5DSBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 82 OHM 6SIP datasheet.pdf
DIN-SIGNAL Q064MP-5,0C1-3 datasheet.pdf
CONN HOOD SHELL SIDE ENTRY M20 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1.3W DO41 datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf