ST DMV1500HDFD6
DMV1500HDFD6 picture photo
Mfg. Part Number
DMV1500HDFD6
Manufacturer
Product Category
RF Diodes
Brief Description
DIODE DAMPER/MOD VID TO-220FPAB
Datasheet Download
DMV1500HDFD6.pdf
Availability of DMV1500HDFD6
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DMV1500HDFD6 Order Process
Ship out your order
Specifications of DMV1500HDFD6
Internal Part NumberEIS-DMV1500HDFD6
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package675
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF Diodes
Series-
PackagingTube
Diode TypeStandard - 1 Pair Series Connection
Voltage - Peak Reverse (Max)1500V
Current - Max6A
Capacitance @ Vr, F-
Resistance @ If, F-
Power Dissipation (Max)-
Package / CaseTO-220-3 Full Pack
Supplier Device PackageTO-220FPAB FD6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DMV1500HDFD6
Related LinksDMV150, DMV1500HDFD6 Datasheet, ST Distributor
DMV1500HDFD6 Details Description
Related parts for DMV1500HDFD6
LED DISPLAY 5X7 8CHAR 5MM GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DUAL DIFF DRVR/RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A DO15 datasheet.pdf
DSUB 15 M NM datasheet.pdf
CABLE 8COND 10AWG/16AWG 1000' datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
VARISTOR 185V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf