Connor-Winfield DOC052V-012.8M
DOC052V-012.8M picture photo
Mfg. Part Number
DOC052V-012.8M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCOCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
DOC052V-012.8M.pdf
Availability of DOC052V-012.8M
QUANTITY
DOC052V-012.8M Order Process
Ship out your order
Specifications of DOC052V-012.8M
Internal Part NumberEIS-DOC052V-012.8M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDOC Series
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDOC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCOCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.556" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Height0.312" (7.92mm) 5/16"
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DOC052V-012.8M
Related LinksDOC052V, DOC052V-012.8M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
DOC052V-012.8M Details Description
Related parts for DOC052V-012.8M
RES 13.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CAP BLEEDER 5K OHM 5% 22W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 80 DEG BLK/BLACK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf