3M DP420-BLACK-200ML
DP420-BLACK-200ML picture photo
Mfg. Part Number
DP420-BLACK-200ML
Manufacturer
Product Category
Glue, Adhesives, Applicators
Brief Description
EPOXY ADHESIVE BLACK 200ML
Datasheet Download
DP420-BLACK-200ML.pdf
Availability of DP420-BLACK-200ML
QUANTITY
DP420-BLACK-200ML Order Process
Ship out your order
Specifications of DP420-BLACK-200ML
Internal Part NumberEIS-DP420-BLACK-200ML
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Category Tapes, Adhesives
FamilyGlue, Adhesives, Applicators
SeriesScotch-Weld™
TypeEpoxy Adhesive, 2 Part
FeaturesBlack, 200mL
For Use With/Related ProductsMulti-Purpose
Shipping Info-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DP420-BLACK-200ML
Related LinksDP420-BL, DP420-BLACK-200ML Datasheet, 3M Distributor
DP420-BLACK-200ML Details Description
Related parts for DP420-BLACK-200ML
RES SMD 140K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
AC CONTROLL MODULE 1400V 60A datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.3V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
PAC-QTUM-SD25-V3 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 18POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf