CUI Inc. DPA120100-P13
DPA120100-P13 picture photo
Mfg. Part Number
DPA120100-P13
Brief Description
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Datasheet Download
DPA120100-P13.pdf
Availability of DPA120100-P13
QUANTITY
DPA120100-P13 Order Process
Ship out your order
Specifications of DPA120100-P13
Internal Part NumberEIS-DPA120100-P13
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12VAC
Current - Output (Max)1A
Power (Watts)12W
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug, 1.7mm I.D. x 4mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension-
Approvals-
Power (Watts) - Max12W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPA120100-P13
Related LinksDPA120, DPA120100-P13 Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPA120100-P13 Details Description
Related parts for DPA120100-P13
IC PROGRAM 3.080V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 22-16AWG #8 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP 6-ULLGA datasheet.pdf
CONTACT A SOUDER datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
ANTENNA 806-896MHZ 7.5DBI SMA FM datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6UH 7.5A 17 MOHM SMD datasheet.pdf