CUI Inc. DPD120030-P9/RN-TC
DPD120030-P9/RN-TC picture photo
Mfg. Part Number
DPD120030-P9/RN-TC
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W
Datasheet Download
DPD120030-P9/RN-TC.pdf
Availability of DPD120030-P9/RN-TC
QUANTITY
DPD120030-P9/RN-TC Order Process
Ship out your order
Specifications of DPD120030-P9/RN-TC
Internal Part NumberEIS-DPD120030-P9/RN-TC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)300mA
Power (Watts)4W
No Load Power Consumption-
PolarizationNegative Center
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.36" L x 1.99" W x 1.61" H (60.0mm x 50.5mm x 41.0mm)
Approvals-
Power (Watts) - Max4W
Input ConnectorNEMA 1-15P
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPD120030-P9/RN-TC
Related LinksDPD120030, DPD120030-P9/RN-TC Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPD120030-P9/RN-TC Details Description
Related parts for DPD120030-P9/RN-TC
IC MCU 8BIT 4KB OTP 28DIP datasheet.pdf
RES 13.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 270 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
LED RED/YLW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
INSULATING WASHER RM 10 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 5V 80A 400W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO-219AB datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf