TE Connectivity DQ7534-331M
DQ7534-331M picture photo
Mfg. Part Number
DQ7534-331M
Brief Description
FIXED IND 330UH 280MA 2.62 OHM
Datasheet Download
DQ7534-331M.pdf
Availability of DQ7534-331M
QUANTITY
DQ7534-331M Order Process
Ship out your order
Specifications of DQ7534-331M
Internal Part NumberEIS-DQ7534-331M
Material - Core-
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating280mA
Current - Saturation280mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.62 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.295" L x 0.295" W (7.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DQ7534-331M
Related LinksDQ753, DQ7534-331M Datasheet, TE Connectivity Distributor
DQ7534-331M Details Description
Related parts for DQ7534-331M
FILM CLEAR 4 X 6" 2 SHEETS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3A 5V OUT VERT MNT datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP14S/AE14G/X datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 5 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 370K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSHRINK 5/8"-6" BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf