Maxim Integrated DS1007S-13/T&R
DS1007S-13/T&R picture photo
Mfg. Part Number
DS1007S-13/T&R
Brief Description
IC DELAY LINE PROG 16SOIC
Datasheet Download
DS1007S-13/T&R.pdf
Availability of DS1007S-13/T&R
QUANTITY
DS1007S-13/T&R Order Process
Ship out your order
Specifications of DS1007S-13/T&R
Internal Part NumberEIS-DS1007S-13/T&R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Taps/Steps-
FunctionMultiple, NonProgrammable
Delay to 1st Tap3ns
Tap Increment-
Available Total Delays3ns ~ 10ns, 9ns ~ 40ns
Number of Independent Delays7
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS1007S-13/T&R
Related LinksDS1007S, DS1007S-13/T&R Datasheet, Maxim Integrated Distributor
DS1007S-13/T&R Details Description
Related parts for DS1007S-13/T&R
IDC CABLE - MSC34K/MC34F/MCS34K datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 6.04 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 37K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 25UF 100V AXIAL datasheet.pdf