Maxim Integrated DS1021S-25+T&R
DS1021S-25+T&R picture photo
Mfg. Part Number
DS1021S-25+T&R
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Delay Lines
Brief Description
IC DEL LN 256TAP 73.75NS 16SOIC
Datasheet Download
DS1021S-25+T&R.pdf
Availability of DS1021S-25+T&R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DS1021S-25+T&R Order Process
Ship out your order
Specifications of DS1021S-25+T&R
Internal Part NumberEIS-DS1021S-25+T&R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Delay Lines
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Taps/Steps256
FunctionProgrammable
Delay to 1st Tap10ns
Tap Increment250ps
Available Total Delays73.75ns
Number of Independent Delays1
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS1021S-25+T&R
Related LinksDS1021S, DS1021S-25+T&R Datasheet, Maxim Integrated Distributor
DS1021S-25+T&R Details Description
Related parts for DS1021S-25+T&R
CLAMP BRACKET BLACK datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST BLUE datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 328VC SMC datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 60"W datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
MIC MEMS DIGITAL OMNI -26DB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN H.FL JACK STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V AXIAL datasheet.pdf