Maxim Integrated DS1100LZ-45/T&R
DS1100LZ-45/T&R picture photo
Mfg. Part Number
DS1100LZ-45/T&R
Brief Description
IC DELAY LINE 5TAP 45NS 8SOIC
Datasheet Download
DS1100LZ-45/T&R.pdf
Availability of DS1100LZ-45/T&R
QUANTITY
DS1100LZ-45/T&R Order Process
Ship out your order
Specifications of DS1100LZ-45/T&R
Internal Part NumberEIS-DS1100LZ-45/T&R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Long-Term Supply Program
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Taps/Steps5
FunctionNonprogrammable
Delay to 1st Tap9ns
Tap Increment9ns
Available Total Delays45ns
Number of Independent Delays1
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS1100LZ-45/T&R
Related LinksDS1100L, DS1100LZ-45/T&R Datasheet, Maxim Integrated Distributor
DS1100LZ-45/T&R Details Description
Related parts for DS1100LZ-45/T&R
IGBT 1000V 16A 54W TO220 datasheet.pdf
RES 590 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A SYNC 16WQFN datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 8CH 16HXSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 40V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 120MA 6.9 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf