Texas Instruments DS25BR440TSQ/NOPB
DS25BR440TSQ/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
DS25BR440TSQ/NOPB
Brief Description
IC REDRIVER LVDS 4CH 40LLP
Datasheet Download
DS25BR440TSQ/NOPB.pdf
Availability of DS25BR440TSQ/NOPB
QUANTITY
DS25BR440TSQ/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of DS25BR440TSQ/NOPB
Internal Part NumberEIS-DS25BR440TSQ/NOPB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Update 14/May/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
TypeBuffer, ReDriver
Data Rate (Max)3.125Gbps
Number of Channels4
Delay Time400ps
Signal ConditioningInput Equalization, Output Pre-Emphasis
Capacitance - Input1.7pF
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply162mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case40-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package40-LLP-EP (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS25BR440TSQ/NOPB
Related LinksDS25BR44, DS25BR440TSQ/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
DS25BR440TSQ/NOPB Details Description
Related parts for DS25BR440TSQ/NOPB
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PREC LO JITT 24TSSO datasheet.pdf
CAP CER 820PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZA10 M25 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 470 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
26500 2C 2#16 P TH PLUG AN LC datasheet.pdf
12000UF 35V 30X40 datasheet.pdf