Texas Instruments DS26LS32ACMX/NOPB
DS26LS32ACMX/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
DS26LS32ACMX/NOPB
Manufacturer
Product Category
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC LINE RCVR QUAD DIFF 16-SOIC
Datasheet Download
DS26LS32ACMX/NOPB.pdf
Availability of DS26LS32ACMX/NOPB
QUANTITY
DS26LS32ACMX/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of DS26LS32ACMX/NOPB
Internal Part NumberEIS-DS26LS32ACMX/NOPB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeReceiver
ProtocolRS422, RS423
Number of Drivers/Receivers0/4
Duplex-
Receiver Hysteresis100mV
Data Rate-
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC N
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS26LS32ACMX/NOPB
Related LinksDS26LS32, DS26LS32ACMX/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
DS26LS32ACMX/NOPB Details Description
Related parts for DS26LS32ACMX/NOPB
CONN FFC RCPT HSG 5POS 2.54MM datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 820K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 560PF 3KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 6POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf