Microchip Technology DSC1001DI5-033.0000T
DSC1001DI5-033.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001DI5-033.0000T
Brief Description
OSC MEMS 33.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001DI5-033.0000T.pdf
Availability of DSC1001DI5-033.0000T
QUANTITY
DSC1001DI5-033.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001DI5-033.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1001DI5-033.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1001
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7.2mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001DI5-033.0000T
Related LinksDSC1001DI5, DSC1001DI5-033.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001DI5-033.0000T Details Description
Related parts for DSC1001DI5-033.0000T
IC DAC 10BIT DUAL VOUT 24TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMB datasheet.pdf
SF FINISH&DEBURR WHEEL 8" 8S MED datasheet.pdf
USB 2.0 FLASH MEDIA CTRLR W/HUB datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU 8.2MM datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1000V 50A GBPC-T/W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TIP SCREWDRIVER 3/16" 600F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf