Microchip Technology DSC1001DL2-033.0000
DSC1001DL2-033.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001DL2-033.0000
Brief Description
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001DL2-033.0000.pdf
Availability of DSC1001DL2-033.0000
QUANTITY
DSC1001DL2-033.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001DL2-033.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1001DL2-033.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
SeriesDSC1001
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)7.2mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001DL2-033.0000
Related LinksDSC1001DL, DSC1001DL2-033.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001DL2-033.0000 Details Description
Related parts for DSC1001DL2-033.0000
LED ARRAY AMBER 1.25 X 1.05 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CABLE/ASSY AMPTRAC SHLD CAT6 16' datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 52POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FAA/PMA LAMP datasheet.pdf
D SUB MA PCR 2W2_20 A_S4_4-40 UN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf