Microchip Technology DSC1033CI2-025.0012T
DSC1033CI2-025.0012T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1033CI2-025.0012T
Brief Description
OSC MEMS 25.0012MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1033CI2-025.0012T.pdf
Availability of DSC1033CI2-025.0012T
QUANTITY
DSC1033CI2-025.0012T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1033CI2-025.0012T
Internal Part NumberEIS-DSC1033CI2-025.0012T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesDSC1033
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25.0012MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1033CI2-025.0012T
Related LinksDSC1033CI2, DSC1033CI2-025.0012T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1033CI2-025.0012T Details Description
Related parts for DSC1033CI2-025.0012T
REGULATR 1.3-3.5V 20A 3.3VIN HRZ datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 65MSPS 3V 32-QFN datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT 4-20MA datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 5V SERIAL 14-SOIC datasheet.pdf
BUILT-IN LED PUSHBUTTON datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC DO204AC datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ FAST SPEED UP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PLUG 5.08MM 5POS datasheet.pdf
LASER SENSOR NPN CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf