Microchip Technology DSC1102CI5-200.0000T
DSC1102CI5-200.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1102CI5-200.0000T
Brief Description
OSC MEMS 200.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1102CI5-200.0000T.pdf
Availability of DSC1102CI5-200.0000T
QUANTITY
DSC1102CI5-200.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1102CI5-200.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1102CI5-200.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1102
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency200MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1102CI5-200.0000T
Related LinksDSC1102CI5, DSC1102CI5-200.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1102CI5-200.0000T Details Description
Related parts for DSC1102CI5-200.0000T
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" STR TIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE 100' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf