Microchip Technology DSC1103CI5-075.0000T
DSC1103CI5-075.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1103CI5-075.0000T
Brief Description
OSC MEMS 75.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1103CI5-075.0000T.pdf
Availability of DSC1103CI5-075.0000T
QUANTITY
DSC1103CI5-075.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1103CI5-075.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1103CI5-075.0000T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency75MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)