Microchip Technology DSC1103CI5-180.0000T
DSC1103CI5-180.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1103CI5-180.0000T
Brief Description
OSC MEMS 180.0000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1103CI5-180.0000T.pdf
Availability of DSC1103CI5-180.0000T
QUANTITY
DSC1103CI5-180.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1103CI5-180.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1103CI5-180.0000T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency180MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1103CI5-180.0000T
Related LinksDSC1103CI5, DSC1103CI5-180.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1103CI5-180.0000T Details Description
Related parts for DSC1103CI5-180.0000T
CONN HEADER .100 DUAL R/A 4POS datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 20A PNL MNT datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC SMB datasheet.pdf
MOUNT RECT CAPACITORS 0.040" datasheet.pdf
RES 28.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf