Microchip Technology DSC1121AI2-125.0037T
DSC1121AI2-125.0037T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121AI2-125.0037T
Brief Description
OSC MEMS 125.0037MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121AI2-125.0037T.pdf
Availability of DSC1121AI2-125.0037T
QUANTITY
DSC1121AI2-125.0037T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121AI2-125.0037T
Internal Part NumberEIS-DSC1121AI2-125.0037T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1121
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125.0037MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Leads, Exposed Pad
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121AI2-125.0037T
Related LinksDSC1121AI2, DSC1121AI2-125.0037T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121AI2-125.0037T Details Description
Related parts for DSC1121AI2-125.0037T
RES SMD 196 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DAC 10BIT R-R SC70-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
DISPLAY DOT MTRX ORN-RD 2.3" 5X8 datasheet.pdf
MACHINE CRIMP ACCY datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER CAN HS 14SOIC datasheet.pdf
CONN TRIAX JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf