Microchip Technology DSC1121CM1-030.0000T
DSC1121CM1-030.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121CM1-030.0000T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121CM1-030.0000T.pdf
Availability of DSC1121CM1-030.0000T
QUANTITY
DSC1121CM1-030.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121CM1-030.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1121CM1-030.0000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1121
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121CM1-030.0000T
Related LinksDSC1121CM1, DSC1121CM1-030.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121CM1-030.0000T Details Description
Related parts for DSC1121CM1-030.0000T
GDT 75V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 254X89MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN H4 MALE HALF 8AWG/10MM2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 7A 8 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP datasheet.pdf
DSUB 37 F SOD G50 TIN datasheet.pdf