Microchip Technology DSC1121DI1-025.0000
DSC1121DI1-025.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121DI1-025.0000
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121DI1-025.0000.pdf
Availability of DSC1121DI1-025.0000
QUANTITY
DSC1121DI1-025.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121DI1-025.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1121DI1-025.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
SeriesDSC1121
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121DI1-025.0000
Related LinksDSC1121DI, DSC1121DI1-025.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121DI1-025.0000 Details Description
Related parts for DSC1121DI1-025.0000
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 1608 datasheet.pdf
CAP 220MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C QUAD 16-QFN datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI GAUG 3.3V DIP datasheet.pdf
GDT 250V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP CER 24PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100 SGHT TAIL datasheet.pdf